Kvě 22

Exkurze ve firmě MAHR (Proboštov)

Tento týden jsme zaměřili řadu akcí na naše žáky 8. třídy. Při volbě povolání jsme se zapojili do spolupráce se Střední školou stavební Teplice, která si pro nás připravila několik zajímavých akcí. Ve středu 21. 5. se paní učitelka Jana Lichtenbergová vypravila s několika žáky na exkurzi do německé firmy Mahr v Proboštově. Tato firma vyrábí měřidla a různé měřicí přístroje. Během dopoledne jsme si pod vedením jednoho z pracovníků firmy prošli výrobní halu. Zastavili jsme se u každého oddělení, kde nám náš průvodce popsal, co se na daném stroji vyrábí a k čemu jsou součástky určeny. Mohli jsme se zeptat úplně na cokoliv. Všichni byli velice ochotní. V zasedací místnosti (již bez hluku strojů) nám náš průvodce podrobněji představil jejich firmu a jednotlivá pracovní místa. Na závěr jsme vyplnili krátký dotazník, ve kterém jsme zhodnotili naše zážitky z exkurze.

Permanent link to this article: https://www.zskostany.cz/?p=1974