Kvě 22

Beseda na Úřadu práce v Teplicích

Pomalu se nám blíží konec školního roku a všichni žáci, kteří se v letošním roce hlásili na střední školy a učiliště, byli přijati. Rozhodování teď padlo na bedra žáků 8. ročníku. Abychom jim jejich rozhodování trochu usnadnili, vyrazili jsme v pondělí 19. 5. 2014 na Úřad práce v Teplicích. Každoročně mají pro nás připravené povídání o funkci samotného úřadu práce a hlavně nás seznámí s jednotlivými obory, které jsou v současné době nejvíce zaměstnavateli požadovány. Každý žák měl o své budoucnosti vlastní představy, někteří se ve svých plánech více vzdálili od reálného života. Pracovnice úřadu práce se ze všech sil snažila, ujasnit dětem, jaká je opravdová realita v životě zaměstnance. Teď už bude jejich rozhodování spočívat na žácích samotných, na jejich rodičích a na také na jednotlivých vyučujících. Uvidíme, kam je jejich rozhodnutí v příštím roce zavedou.

Permanent link to this article: https://www.zskostany.cz/?p=1967