Dub 24

Noc s Andersenem – Premiéra ve škole

Z pátku 4. dubna na sobotu 5. dubna se v našem městě pod vedením paní vychovatelky ŠD Jany Morkesové a nově i paní učitelky Kateřiny Fridrichové konala dětmi netrpělivě očekávaná akce Noc s Andersenem. Přes to, že se toto již téměř tradiční nocování konalo po šesté, letos mělo minimálně v jednom ohledu premiéru …. uskutečnilo se totiž přímo ve škole. Děti tak mohly po krátké besedě o dánském pohádkáři a pohádkových knížkách využívat nejen školní knihovnu s množstvím knih a přístupem k internetu, ale i kuchyňku, kde si samy upekly druhou večeři. Na dvoře jim pan školník připravil perfektní táborák, na který si žáčci sami opatřili část dřeva. Pan ředitel obětavě pomáhal s opékáním vuřtů (a vlastních prstů). Aby však bylo co opékat, museli čtenáři absolvovat cestu za pokladem, kterou pedagogům vydatně pomáhali připravit vynalézaví rodiče se smyslem pro humor. Když všichni účastníci prošli ještě stezkou odvahy, vyslechli pohádku z knihy Vendulka a drak, a byli rádi, že se mohou svalit do ,,pelíšků‘‘. Při sladké snídani, o kterou se postaraly šikovné maminky,  se všichni shodli, že se již těší na to, co nám akce přinese příští rok.

Permanent link to this article: https://www.zskostany.cz/?p=1953