Bře 13

Divadlo žije i na naší škole

Žáci 9. ročníku se dnes pobavili při projektovém dni věnovaném divadelní tvorbě. Během hodin českého jazyka se postupně seznamovali s historickým vývojem divadel a různých českých divadelních spolků. Bohužel blízká divadla nám v současné době nenabídla nic zajímavého, proto jsme si přinesli divadlo s sebou do školy. Díky moderním technologiím jsme si pustili záznam z Národního divadla, a to hru Sluha dvou pánů, ve které exceluje Miroslav Donutil. Žáci nejprve přistupovali k divadelní hře skepticky, ale ve chvíli, kdy na jeviště nastoupil Miroslav Donutil v roli Truffaldina, pohled žáků se změnil. Během promítání panovala ve třídě velice dobrá nálada a někteří dokonce od smíchu i slzeli. Žáci, zejm. dívky, se dokonce oblékli, jako by šli opravdu do divadla. Po skončení promítání se skupinky žáků pustily do plnění rozličných úkolů vztahujících se k divadelní tvorbě a k samotné instituci divadla. Žáci si popovídali o tom, jak se máme do divadla obléknout, jak se máme v divadle chovat. Prožili jsme opravdu krásné divadelní dopoledne a všem nám to opravdu slušelo.

Permanent link to this article: https://www.zskostany.cz/?p=1899